کمونیسم, علم شرایط رهایی پرولتاریاست
اجرای عمل آزادسازی جهان, رسالت تاریخی پرولتاریاست

رابطۀ من با پیرامونم، آگاهی من است


بیکاری در عرصه ها ی خدماتی

بیکاری و طبقات خدمتکار

 با پیشرفت سرمایه داری,حجم نیروهای خدمتکار در عرصه های توزیع کالاهای تولید شده در رابطه با سیستمهای بسته بندی,انبارداری وحمل ونقل ازیک طرف و خدمات اجتماعی در عرصه های: آموزش ,پرشکی و بهداشت ,غذایی ,هنری, ارتباطات , اطلاعات, میلیتاریسم, پست ,توریسم, فحشا و اعتیاد از طرف دیگر افزایش میابد.
سرمایه در پاسخگویی به موانع موجود در این عرصه ها سعی برین دارد که, با بکار گیری نیروی کار ارزان از یک طرف و بارآوری نیروی کار از طرف دیگر, هزینه های خدماتی را کاهش دهد که نتیجه عملی ان بیکار شدن خیل عظیمی از این نیرو هاست. 
 
در حال حاضر, از یک طرف با رشد بارآوری کار و جایگزین شدن ماشین افزار بجای دست افزار در عرصه های مختلف خدماتی , تراکم کار در این عرصه نیز بشدت فشرده گردیده واز طرف دیگر محدودیتها و قوانین تجاری-خدماتی در پهنه بازار بین المللی و نیز عوارض طبیعی ,افزایش بیکاری را, امری اجتناب ناپذیر ساخته.
خدمات نیز همانند بخشهای تولیدی بدو بخش دولتی و خصوصی تقسیم گردیده که ماهیتا در خدمت سرمایه بوده و تنها یک تقسیم کار برای پیشبرد پروسه سرمایه است.
خدمات بشکل دولتی و یاخصوصی تغییری در پروسه بیکاری بوجود نمی آورد و تنها ابزاریست که برای پاسخگویی به بحران ساختاری سرمایه این دست و آن دست میشود.

بعنوان مثال در شرایط موجود در بخش حمل و نقل و انبارداری و بسته بندی, بیشتر خدمات بشکل سیستمهای برنامه ریزی شده انجام میگیرد و سیستمهای بسته بندی ماشینی در خدمت سیستمهای انبارداری و حمل و نقل مدرن قرار میگیرد که با جایگزین شدن ماشین افزار بجای دست افزار, شدت خدمات ارایه شده افزایش و دامنه عمل آن کاهش میابد که نتیجه آن تراکم خدمات وحذف بخشی از نیروی اضافی در این بخشهاست. لازم بذکر است که امروزه در اروپا کامیونهای باری توسط ماهواره کنترل میشود و بخشهای راهداری و کنترل بنوعی حذف گردیده است.
در بخش آموزش, بخشا کامپیوتر کار خدماتی را بعهده گرفته و باعث شده که مستقیما در امر کتاب و کتابخانه که از ارکان اصلی آموزش است تاثیر بگذارد و حتی با تبدیل تخته سیاه به صفحه کامپیوتر, بسیاری از نیروهای وابسته باین بخش را از کار بر کنار کند.
 در بخش پزشکی کافی است این نکته را در نظر بگیریم که علوم پزشکی از انچنان دامنه گستردگی و تغییری برخوردار شده که در هر سه سال حدود پنجاه درصد از مطالب پزشکی تغییر میکند و اگر بر فرض یک پزشک نتواند در این فاصله معلومات خود را تغییر دهد و همگام با دانش پزشکی جدید گام بردارد, طبعا باید شغلش را از دست بدهد و در حاشیه قرار گیرد.
در بخش غذایی بشترین خدمات در قسمتهای پخت, سرو و تمیز کردن وسایل پخت و پزو سرویس غذایی صورت میگیرد که با بکارگیری مثلا یک ماشین ظرفشویی بخش اعظم  کارهای شستشو به ماشین واگذار میگردد.
در بخشهای هنری بعنوان مثال تاتر و سینما در حال حاظر بیشتر کارهای تدارکاتی صحنه و نورپردازی توسط برنامه های کامپیوتری صورت میگیردو نیازی به نیروی خدماتی اضافی نیست.
نرم افزار (ری برث) در بخش موسیفی از جمله ابزارهايي است که طي سال‌هاي اخير از سوي آهنگسازان موسيقي الکترونيک مورد توجه قرارگرفته است از اين برنامه‌ها براي ميکس انواع قطعات موسيقي خصوصا از نوع (میدی)استفاده مي‌شود. این برنامه بيشتر به دليل قدرت آن در ريتم‌سازي، ايجاد ترکيبات صوتي و الکترونيکي پيچيده و مشابهت با ارگ‌هاي الکترونيکي امروزي معروف است.
در بخشهای فن آوری اطلاعات و ارتباطات همین قدر کافی است که بدانیم که با پیشرفت میکروپروسسها و تبدیل سیستم تکنولوژی اطلاعات ( آی- تی) به سیستم تکنولوژی, ارتباطات و اطلاعات( آی-سی-تی)تحول عظیمی در این بخشها صورت گرفته.  بعنوان مثال اگر یک صفحه کتاب دیجیتالی بطور متوسط ۱۰ کیلو بایت حجم داشته باشد, با تکنولوژی جدید میتوان
سرعت و حجم انتقال این میزان اطلاعات در زمان یک ثانیه و پروسه انتقال آن را که  باعث میشود نیروی لازمه در بخش بسته بندی , انبارداری و حمل و نقل بحداقل خود کاهش یابد را بکارگرفت. در این رابطه تولید این تکنولوژی کمتر ازکاری نیرو میبردکه این تکنولوژی جانشین آن گردیده 
میتوان حدود ۶۰۰ کتاب ۱۰۰۰ صفحه ای را از فاصله ۱۱هزار کیلومتری در زمان ۱ ثانیه انتقال داد.

جابجایی ۶.۲۵گیگابایت اطلاعات در مدت زمان ۱ ثانیه

 

رکورد جدید:                                               رکورد قدیم:
مسیر: لوس آنجلس-ژنووا-سوئیس                      مسیر: لوس آنجلس-ژنووا-سوئیس
فاصله: ۱۱هزار کیلومتر                                 فاصله: ۱۱هزار کیلومتر
در مدت زمان: ۱ ثانیه                                    در مدت زمان: ۱ ثانیه
اندازه اطلاعات: ۶.۲۵ گیگابایت                        اندازه اطلاعات: ۴ گیگابایت
تاریخ: ۲۰ آوریل ۲۰۰۴                                
تاریخ: ۲۰۰۰
IPv4                              استفاده از پروتکل: IPv6 استفاده از پروتکل:

بيش از ۶ هزار شرکت، تازه ترين نوآوری های خود را در بيستمين نمايشگاه سبيت آلمان در معرض ديدعموم قرار داده اند و موبايلهای نسل سوم، خانه های ديجيتالی و اينترنت پرسرعت از ويژگی های اصلی این نمايشگاه است.
صنعت اطلاعات و ارتباطات به موتور رشد مهمی برای اقتصاد آلمان و جهان تبديل شده است. از این رو آلمان برای احيای رشد اقتصادی به بخش فناوری پيشرفته اتکا کرده است.بطوریکه فروشهای بخش فن آوری پیشرفته آلمان در سال ۲۰۰۵ به ۱۳۵ میلیارد دلار برآورد میشود و انتظار میرود در سال آینده نیز سه درصد رشد داشته باشد.
این روزها به واژه جدید دولت دیجیتالی برخورد میکنیم . دولت که بخش اعظم خدمات را در جامعه سرمایه داری انجام میدهد, با کاربرد تکنولوژی دیجیتالی, سعی بر ان دارد که تا حد ممکن از حجم نیروی خدماتی خود بکاهد
با اجرا شدن دولت الکترونیک, طبیعی است که بخش اعظمی از نیروی خدمانی که فاقد بکاری گیری تکنولوژی جدید است کنار گذاشته خواهد شد.
عامل دیگری که در این بخش باعث بیکاری در عرضه نرم افزار, فیلم و موسیقی گردیده روش استفاده از فایل اشتراک در اینترنت و سیستم عامل لینکس است. بطوری که : نرم افزار به اشتراك‌گذاري فايلي به نام (کازا) ضربه بزرگي به بازار نرم افزار و نقص قانون كپي رايت وارد كرده است. (کازا) يكي از بزرگ‌ترين نرم افزارهايي است كه قانون كپي رايت بوسيله آن نقض مي‌شود. این نرم افزار برای راحت کردن کار برای اشتراک فایل در اینترنت طراحی شده و در حال حاضر قادر به جلوگيري از نقص كپي رايت و پاك كردن نرم افزارهاي كپي شده نیست. استفاده از نرم افزار کازا  سبب شده که آسيب بزرگي به بازار نرم افزار  موسيقي و فيلم‌ها وارد کرده و بسیاری در این رابطه بیکار گردیده اند.
کارمندان بيکار- بعنوان مثال در ایران,راه ورود به مراکز دولتی تا حدود زيادی به دليل حجم بزرگ دولت بسته شده و سازمانهای دولتی سعی دارند از شمار کارکنان خود بکاهند، بنابراين شرايط استخدام کارمند جديد بسيار سخت شده و تعداد مستخدمان جديد نيز در مقابل حجم بيکاران بسيار اندک است.

بیکاری و مراکز کاریابی- آموزشی

برای اینکه طبیعت عمومی انسان بنحوی تغییر یابد که بتواند در رشته کار مشخصی, مهارت و کمال کسب کند و به نیروی تکامل یافته و ویژه ای تبدیل گردد, تربیت یا پرورش میعنی لازم است.
مراکز آموزشی و کاریابی, مراکزی هستند که در کوتاه مدت  نیروی کار میتواند مهارت لازمه را با نوع آوریهای جدید وسایل تولید کسب کرده تا بتواند در بازار کار خود را با مهارت بالا و ارزان عرضه نماید.
گاهی نیز مراکز کاریابی و آموزشی از هم جدا بوده تا واسطی باشند بین نیروی کار و کارفرما. در این حالت نیروی کار باید مدتی مجانی کار کند(یعنی بیکاری ادامه دارد) و تا مدت شش ماه و اکثرا یک سال مبلغ حدود ۳۰ در صد از حقوقش را به مرکز کاریابی بپردازد.با بند و بستی که بین کارفرما و مرکز کاریابی انجام میگیرد اینگونه قرارداد ها بین شش ماه و حد اکثر یکسال بیشتر دوام نمی آورد که نیروی کار دوباره بیکارو نتیجه بنفع کارفرما و مرکز کاریابی تمام میشود.


بیکاری و عرضه وتقاضای نیروی کار 

 اضافه جمعیت نسبی پاشنه ایست که قانون عرضه و تقاضای کار بر روی آن میچرخد
هرقدروسعت دامنه و تاثیر وسایل تولید افزایش یابد, درجه وسیله اشتغال بودن آنها برای کارگر کمتر میشود.  تقاضای کار و رشد سرمایه یکی نیستند, چنانچه عرضه  کار و نمو طبقه کارگر یکی نیستند.
هر چند انباشت سرمایه از سویی بر تقاضای کار می افزاید, از سوی دیگر عرضه کارگرانی را که "آزاد ساخته است" افزایش میدهد, و در عین حال فشار غیر شاغلین بر کارگران شاغل, اینان را وادار میکند که مقداربیشتری کار روان سازند و لذا تا حد معینی عرضه کار را ار عرضه کارگران, مستقل میسازد.
حرکت عرضه و تقاضای کار, استبداد سرمایه را بر این بنیاد تکمیل میکند.

جدول زیر, عرضه و تقاضای نیروی کار در سالهای بین ۱۳۵۵ تا ۱۳۸۳ را در ایران, با توجه به آمار های رسمی, نشان میدهد:

نرخ بیکاری درصد

تعداد بیکاران

تقاضای نیروی کار

عرضه نیروی کار

سال

۶/۳

۳۵۲۷۲۳

۹۴۴۳۳۲۳

۹۷۹۶۵۶۰

۱۳۵۵

۷۶/۱۳

۱۷۶۳۹۶۱

۱۱۰۵۶۳۳۰

۱۲۸۲۰۲۹۱

۱۳۶۵

۱۳/۱۱

۱۶۴۰۰۸۹

۱۳۰۹۶۶۱۵

۱۴۷۳۶۷۰۴

۱۳۷۰

۰۸/۹

۱۴۵۵۶۵۱

۱۴۵۷۱۵۷۲

۱۶۰۲۷۲۲۳

۱۳۷۵

۴۵/۱۴

۳۱۲۶۷۰۵

۱۸۵۱۳۶۲۵

۲۱۶۴۰۳۳۰

*۱۳۸۳

*ارقام مربوط به سال ۱۳۸۳, ارقام پیش بینی شده هستند(برگرفته از نشریه اقتصاد ایران, شماره ۶۲,فروردین ۱۳۸۳
بر اساس گزارش بانك مركزي در حالي كه نرخ بيكاري در سه ماه نخست سال ۸۴ رقم ۴/۱۰ درصد بوده، اين نرخ در سه ماه نخست سال ۸۴ به ۴/۱۱ درصد رسيد كه يك درصد نسبت به دوره مشابه سال گذشته افزايش داشته است.
به نقل از بانك جهاني، جمعيت نيروي كار ايران طي سال‌هاي ۲۰۰۵ تا ۲۰۱۵ به طور متوسط سالانه ۲/۳درصد رشد خواهد كرد و از اين لحاظ ايران در رتبه نهم خاورميانه و شمال آفريقا قرارمي گيرد.بانك جهاني همچنين پيش‌بيني مي‌كند، طي سال هاي ۲۰۱۶ تا ۲۰۳۰ نيز جمعيت نيروي كار ايران به طور متوسط سالانه ۵/۱درصد رشد كند.

طبق امار

هر سال ۸/۱ میلیون نفر در ایران به سن ۱۸ سالگی میرسند.
میزان رسمی بیکاری در ایران ۱۶ درصد میباشد.
نرخ بیکاری در بین فارغ التحصیلان دانشگاهها به ۲۸ درصد میرسد.
از ۱۴۵۰۰۰ نفری که هر سال ایران را ترک میکنند ۱۰۵۰۰۰ آنان تحصیلات دانشگاهی دارند.
بیکاری در بین زنان ۹۲ درصد میباشد.
در مجموع  ۷۰ درصد بیکاران جویای کار در ایران فاقد هر نوع مهارت هستند.
سه ميليون جوان ايرانی بيکارند و دولت هم آنقدر در سالهای گذشته بزرگ شده که امکان جذب اين حجم از بيکاران را ندارد و سرمايه گذاری بخشهای خصوصی نيز برای جذب اين عده بيکار کفايت نمی کند.          
 بانضمام اینکه خصوصی سازی خود نیز عاملی است که باعث افزایش بیکاری میگرد
 معلمان که نيمی از دو ميليون و ۲۸۰ هزار کارمند دولت به حساب می آيند، يا کلاس های خصوصی دارند يا در آموزشگاه ها درس می دهند.

بعنوان مثال: آمار نيروي انساني شركت طرح و توسعه تلفن ايران به تفكيك زن و مرد و مدرك تحصيلي در پايان سال ۸۱ در جدول زیر:

تحصیلات

زن

مرد

بیسوادی

-

۱۵

ابندایی

-

۱۳۸

راهنمایی و سیکل

-

۵۹

دبیرستان

-

۲۷

دیپلم

۲۳

۱۱۲

فوق دیپلم

-

۴

لیسانس

۹

۲۳

فوق لیسانس

۱

۶

دکترا

-

۱

جمع

۳۳

۳۸۶

کارمند دولت بودن که روزی رويا به حساب می آمد، حالا ديگر مثل سابق جذاب نيست
البته هنوز برای خيل بيکاران آرزوست اما خيلی ها هم به آسانی يک شغل دولتی را با شغلی در بخش خصوصی عوض می کنند. اين نشان دهنده آن است که بخش دولتی, نتوانسته رضايت کارمندان را جلب کند..
بر اساس آخرين آمارها ۳۱ درصد يعنی حدود ۷۱۲ هزار نفر از کارمندان زن هستند و يک ميليون و ۵۷۳ هزار نفر از کارمندان دولت را مردان تشکيل می دهند.
نيمی از کارمندان فاقد تحصيلات دانشگاهی و نيمی ديگر تحصيلات دانشگاهی دارند. بيش از ۹۲ هزار نفر از کارمندان مدرک فوق ليسانس و دکتری دارند و حدود يک ميليون نفر نيز فوق ديپلم يا ليسانس هستند.
در پاییز سال ۱۳۸۴ یکی از مسئولین رژیم به رقم حدود ۴ ميليون بيكار در كشور اشاره دارد و میگوید : اين آمار بيكاري رسمي است و اگر قرار باشد
بيكاران غير رسمي را نيز به اين رقم اضافه كنيم ، بيش از ۱۰ ميليون بيكار خواهيم داشت و اشاره میکند که : بيكاري در مناطق محروم ، بزه كاري را به شغل تبديل كرده است

بيش از ۶۰ درصد كارگران سراسر كشور با شرايط قرار داد موقت مشغول به كار هستند
مطابق آمار رسمی وزارت صنايع و معادن، هزينه ايجاد هر شغل صنعتی پايدار نزديک به ۲۷۰ ميليون ريال است و مطابق قانون ايجاد شغل از وظايف بانکهای دولتی نيست.از این رو بانکها هیچ علافه ای به سرمایه گذاری در بخشهای اشتغال زا ندارند.
در حال حاضر در ۱۶ هزار و ۲۰۰ شعبه بانکهای دولتی ايران بيش از ۱۷۳ هزار نفر مشغول به کارند

در کشورهایی مثل افغانستان, نيروی کار در بخش خدمات عمومی به جای اينکه جذب مشاغل حساسی همچون معلمی، پزشکی، مهندسی و مديريت شود, به مؤسسات خارجی روی می آورد، چراکه دستمزد رانندگان يا مترجمان در مؤسسات خارجی چند برابر دستمزد مديران و مهندسان دولتی است و با کوچکترین جابجایی نیروهای خارجی این افراد از کار بیکار و در جامعه سرگردان میگردند.


 
بیکاری در رابطه با از کارافتادگی(مریضی, محرومیتهای اجتماعی...)

صاحب نیروی کار میرنده است.
نیروهای کاری که در نتیجه فرسودگی , فشارهای روانی,خودکشی,خودسوزی,سوانح, اعتیاد,بازنشستگی و  مرگ از بازار کار بیرون کشیده میشوند, همواره باید با تعداد لااقل برابری از نیروهای جدید کار جبران گردند.
با توجه به امار,در عمل نیروهاییکه که جذب کارمیشوند ازمابازای آن که از محیط کار دفع میگردند همواره بیشتر است
بر اساس گزارش بانک جهانی، روند رشد بازنشستگی در ايران ۹ درصد در سال است در حالی که نرخ افزايش شاغلان تنها چهار درصد است و منابع مالی که وارد صندوقهای بازنشستگی می شود کمتر از هزينه‌ها است.
در حال حاضر، ايران بيش از ۴ ميليون سالمند دارد كه پيش‌‏بيني میشود اين تعداد در سال ۲۰۵۰ به ۲۶ ميليون نفر برسد كه با اين شرايط ۲۳ درصد جمعيت كشور را سالمندان تشكيل خواهند داد .
75 درصد سالمندان كشور بي‌‏سواد و يا كم‌‏سواد هستند, , ۲۵ درصد از خدمات بيمه‌‏اي محروم هستند, ۳۳ درصد فاقد مسكن هستند و ۱۰ درصد آنها به تنهايي زندگي مي‌‏كنند .
برآورد بانک جهانی نشان می‌دهد که بدهی‌های تامين نشده صندو‌های بازنشستگی در طی سالهای ۲۰۰۲ تا ۲۰۰۷ ميلادی به حدود دو برابرتوليد ناخالص داخلی ايران خواهد رسيد.
مشکل اصلی صندوق بازنشستگی افزايش شمار بازنشستگان از يک سو و ممنوعيت ورود مستخدمان جديد است که اين صندوق رابه سمت پيری و فرسودگی هدايت می کند.
فشارهای ناشی ازعدم تامین اجتماعی و نبودن افق روشن جهت ادامه زندگی در مناسبات سرمایه داری نیز باعث  بروز امراض روانی و مرگ زودرس در اثر سکته, خودکشی وامثال آن میگردد.

سازمان بهداشت جهانی عده معلولان را در سرتاسر جهان حدود ۶۰۰ مليون نفر تخمين زده است، يعنی حدودا ۱۰ درصد کل جمعيت جهان. اين درحالی است که گفته می شود، حدود ۸۰ درصد معلولان جهان در کشورهای در حال توسعه زندگی می کنند.
در ايران نيز به گفته معاون امور توانبخشی سازمان بهزيستی کشور، يک ميليون و پانصد هزار معلول به خدمات توانبخشی نياز مبرم دارند که بيش از ۶۰ درصد آنها از خدمات اين سازمان محرومند.
 بعنوان مثال:حدود پنج درصد ازجمعيت عمومي لرستان ، بيمار رواني شديد هستند كه با توجه به جمعيت لرستان حدود ‪ ۱۰۰هزار نفر از آنان در مرحله‌اي از زندگي نيازمند بستري هستند.
با وجود پرداخت هزينه درمان ، وديعه مسکن، ازدواج و وسايل منزل به معلولان، مستمری ۱۵ الی ۲۵ هزار تومانی آنها حتی پاسخگوی نياز ماهانه پوشاک معلولان نيست

در ايران ۶۵ درصد افرادى كه اقدام به خودكشى مى كنند، بين ۱۸ تا ۳۴ سال سن دارند. از اين تعداد ۵۹ درصد ۱۸ تا ۲۴ ساله و ۴۱ درصد ۲۵ تا ۳۰ ساله هستند. در فاصله سال هاى ۱۳۶۰ تا ۱۳۸۰ تعداد پرونده هاى اقدام به خودكشى در كشور افزايش قابل توجهى داشته و از ۲۰۱ مورد به ۳۲۷۵ نفر رسيده است و از ۹۲۲ مورد خودكشى منجر به فوت در سال ۷۳ به ۳۱۴۳ مورد در سال ۷۸ رسيده است.مطابق با آخرين آمار وزارت بهداشت در سال ۱۳۸۰ روزانه ۷۰۰ تا ۸۰۰ نفر در ايران مى ميرند. از اين ميزان روزانه يازده نفر به علت خودكشى و از اين تعداد چهار نفر با خودسوزى فوت مى كنند كه رقم ۴۰۱۵ نفر در كشور را نشان مى دهد.
به نقل از بانك جهاني، جمعيت نيروي كار ايران طي سال‌هاي ۲۰۰۵ تا ۲۰۱۵ به طور متوسط سالانه ۲/۳ درصد رشد خواهد كرد
جمعيت نيروي كار ايران طي ۱۰ سال آينده‌ به طور متوسط با رشد سالانه ۲/۳درصد روبه‌رو خواهد بود.
پرداخت حق بيمه با ۶۰ سال سن براي آقايان و ۵۵ سال سن براي زنان است

 

قانون بیکاری

قانون بیکاری در ایران

براساس قانون بيمه بيكاری مصوب سال ۱۳۶۹، بيكار مشمول اين قانون بيمه شده‌ای است كه بدون ميل و اراده بيكار شده و آماده كار باشد.
براساس اين قانون، جمع مدت پرداخت مقرری بيمه بيكاری برای بيمه‌شدگان مجرد ۳۶ ماه و برای بيمه‌شدگان متأ‌هل حداكثر ۵۰ ماه است.
در اين قانون همچنين تصريح شده است كه ميزان مقرری روزانه بيمه‌شده بيكار، معادل ۵۵ درصد متوسط مزد يا حقوق يا كارمزد روزانه بيمه‌شده است و به مقرري افراد متاهل يا متكفل، ۱۰ درصد حداقل دستمزد به ازای هر فرد تحت تكفل و حداكثر تا ۴نفر افزوده مي‌شود.
به موجب قانون بيمه بيكاری در هر حال مجموع دريافتی مقرری ‌بگيران بيمه بيكاری نبايد از حداقل دستمزد هر سال كمتر و از ۸۰ درصد متوسط مزد ياحقوق زمان اشتغال وی بيشتر باشد.
همچنين چنانچه بيمه شده زن مسؤول دريافت مقرری بيمه بيكاری، دارای عائله تحت تكفل باشد، علاوه بر تاثير موضوع تاهل در تعيين مدت استحقاق وی برای دريافت مقرری بيمه بيكاری، به ازای هر يك از عائله تحت تكفل ــ تاحداكثر ۴ نفر ــ ۱۰ درصد حداقل دستمزد زمان برقراری، به مقرری وی افزوده می‌شود.
در صورتيكه بيمه‌شده زن متأهل باشد، اما هيچ يك از افراد خانواده وی تحت تكفل او نباشد، هر چند موضوع تأهل در تعيين مدت استحقاق دريافت مقرری بيمه بيكاری، مؤثر خواهد بود اما در تعيين مبلغ مقرری قابل پرداخت، تاثيری نخواهد داشت.
 
بعنوان مثال:قانون بیکاری در آلمان
در حال حاضر، بيش از پنج ميليون و دويست هزار نفر در اين کشور بيکارند و نرخ بيکاری در بسياری از مناطق آلمان شرقی سابق بالای ۲۰ درصد است.
عمده ترین نکات قانون تازه پرداختیهای دوره بیکاری در آلمان  یکی کردن حقوق بیکاری و کمک های اجتماعی به افراد کم بضاعت است .
ادغام این دو بخش از پرداختی ها که تاکنون وسیله دو سازمان اداری و تحت دو نظام مختلف انجام می شد از مهمترین موارد مورد اعتراض است که نه تنها سبب بر انگیختن خشم دریافت کنندگان این کمک ها شده بلکه مورد اعتراض و انتقاد بسیاری از افراد و اقشار جامعه و سندیکاهای کارگری قرار دارد.
بر خلاف آنچه تاکنون مرسوم بوده افراد بیکار از این پس موظف هستند هر کاری را که بر خلاف موازین اخلاقی نباشد و با دستمزد حدود ۳۰ در صد کمتر از تعرفه موجود پیشنهاد شود بپذیرند.
کاهش چشمگیر رقم دریافتی افراد بی شغل نیز از موارد مورد اعتراض است.
طبق قانون تازه مبلغ پرداخت ماهانه به بیکاران در غرب آلمان ۳۴۵ یورو و در نقاط شرقی این کشورکه منظور آلمان شرقی سابق است، ۳۳۱ یورو است که البته هزینه مسکن ، سوخت و مایحتاج اولیه دیگر جداگانه تامین می شود.
اجرای مقررات تازه بیکاری که متضمن کاهش حق بیکاری و تغیرات در قوانین کمک های اجتماعی آلمان است در شکل و کیفیت کنونی در تاریخ آلمان بی سابقه است.
باید در نطر داشت که هزينه اجرای اين اقدامات باید با بستن مفرهای مالياتی و کاهش يارانه ها تامين شود

بیکاری و بازار بین المللی کار

عواملی نظیر : نیروی کار ارزان, پایین بودن مالیات تجاری , نرخ برابری ارز وقراردادهای بین دولت ها جهت  تبادل نیروی کار قراردادی ازمواردی هستند که در بازار بین المللی کار, در ارتبات با بیکاری نقش ایفا میکنند
 بسياری از شرکتهای کشورآلمان, توليد خود را به کشورهای اروپای شرقی انتقال داده اند زيرا در آنجا ماليات تجاری، پايين و نيروی کار، ارزان است.و یا بر عکس بسیاری از شرکتهای حمل ونقل اروپای شرقی به آلمان و یا هلند انتقال داده شده و با ارایه خدمات و دریاقت حدود سی در صد مبلغی که شرکتهای آلمانی دریافت میکنند, باعث گردیده اند که شرکتهای حمل و نقل آلمانی کنار زده شوند که این امر با خود موجی از بیکاری را آورده است.
نرخ برابری يوان چین با ارزهای خارجی، پايينتر از ارزش واقعی آن(نیروی کار) تعيين می شود. در نتیجه  صادرات چين به قيمت افزايش رکود و بيکاری در ساير نقاط جهان تمام میشود.
شناور ساختن ارز باعث شده است تا کالاهای توليدی اين کشور از قدرت رقابتی بيشتری در ساير کشورها برخوردار شود.بطوریکه ارزش منسوجات وارداتی از چين در بازارهای اروپايی در نيمه اول سال جاری به حدود 8 ميليارد دلار رسيد
اخيرا رقبای آسيايی سهم بيشتری از بازار خودرو آمريکا را به چنگ آورده اند و خودروسازان اين کشور ناگزير به کاهش توليد، پرسنل و قيمت شده اند.
خودروسازان آسيايی اکنون بيش از ۳۶ درصد بازار آمريکا را تصاحب کرده اند که ۳۲ درصد آن در سلطه ژاپنی هاست. سهم سه شرکت بزرگ آمريکا ۵۷ و نيم درصد است
جنرال موتورز، بزرگترين خودروساز جهان، بعد از تحمل چهار ميليارد دلار زيان در سال جاری تصميم گرفته است ۳۰ هزار پرسنل خود را اخراج و ۹ کارخانه را تعطيل کند.
اين ۳۰ هزار نفر ۲۷ درصد نيروی کار اين شرکت در آمريکای شمالی و ۹ درصد کل پرسنلش را تشکيل می دهند و بزرگترين تعديل نيرو در جنرال موتورز از اواخر سال ۱۹۹۱ است. در آن موقع اين شرکت ۲۱ کارخانه را تعطيل کرد و ۷۴ هزار نفر را اخراج نمود.در حال حاضر بقیه کارمندان با کاهش هفت درصدی حقوقشان قبول کرده اند بکار ادامه دهند.و دیگر اینکه : هزينه های خدمات درمانی ۱۵۰۰ دلار به قيمت هر خودرو می افزايد و این نقطه    ضعف جنرال موتورز در مقابل  شرکتهای رقیب است.از طرف دیگر جهت خارج شدن از این بحران:قول داده است    به خريداران همان تخفيفی را بدهد که به کارکنان خود می دهد.
در سال ۲۰۰۴ که جنرال موتورز تنها سه ميليارد و ۷۰۰ ميليون دلار درآمد داشت، بازوی مالی اين شرکت که به خريداران وام با بهره می دهد، دو ميليارد و ۹۰۰ ميليون دلار سود داشت. انتظار می رود سود خالص اين واحد دست کم دو و نيم ميليارد دلار باشد
فروش مدلهای جنرال موتورز در آمريکای شمالی آنقدر کند بوده که اين شرکت توليد خود را ۱۰ درصد کاهش داده است.
بعنوان نمونه: در اوایل دهه ۱۳۵۰, کارگران پالایشگاه تهران در قسمت پروسس, در اعتراض به پایین بودن دستمزد و اینکه آنها, نه از موقعیت یک کارگر در استفاده از قوانین کار برخوردارند و نه در جایگاه یک کارمند دفتری قرار میگیرند, دست از کار کشید ند و تعدادی بعنوان نماینده برای پیگیری کار به دفتر مرکزی شرکت نفت پیش رییس پالاشگاه رفتند تا اعتراض و تهدید خود را به ادامه اعتصاب مطرح کنند. رییس پالاشگاه, رو به آنها نمود و پرسید: شما چه میخواهید؟ یا برگردید سر کار تحت شرایط موجود و یا اینکه اگر نمیخواهید کار کنید بگویید تا من با فیلیپین تماس بگیرم و تا چند ساعت دیگر, کارگران جایگزین شما را در خواست کنم. در ضمن اگر شما نمیخواهید در پالایشگاه تهران کار کنید,این را بدانید که در هر کجای این کشور که بخواهید کار کنید مثل انرژی اتمی, چوکار و یا ذوب آهن, تحت نظر ما و برای ما و طبق قوانین ما کار خواهید کرد.از طرف دیگر اگر تولید دچار اشکال گردد و بر فرض برای مدت کوتاهی, تولید متوقف گردد, تمامی کاتالیزهای دستگاههای پالایش اکسید میشود که در آن صورت لازم است تمامی کاتالیزرها به انگلستان برای احیا فرستاده شود و بمدت حدود شش ماه تولید متوقف میگردد که حداقل امتیاز آن برای من یک خانه ویلایی بعنوان کادو در سواحل اسپانی خواهد بود!!!
لازم به توضیح است که در این بخش از صنعت,به غیر از خدمات دفتر فنی که توسط میکروفیلم از قبل آماده شده و کار کپی کردن و تهیه اوزالید, کار عمده آنست و حسابداری که توسط چارتهای تعبیه شده در بخشهای تولید و توزیع صورت میگیرد, بقیه کارهای خدماتی و تعمیراتی از طریق مناقصه توسط مقاطعه کاران داخلی و یا خارجی صورت میگیرد که رقابت بین مقاطعه کاران با زد و بندهای زیر میزی و خودی جهت پیروزی در مناقصه صورت میگیرد.
نیروی کار در این پروژه ها بطور عمده موقتی خواهد بود.
حاکمیت سیستم مقاطعه کاری بر این بخش از صنعت و ارتباط آن با بازار جهانی کار, کار فشرده برای نیروی کار دایمی پالایشگاه, و بیکاری فصلی را برای نیروی کار قراردادی بهمراه دارد.
قابل توجه است که پالایشگاههای تهران, اصفهان و تبریز که سازنده اصلی آن شرکت آمریکایی فلور است, عین همین پالایشگاههارا در آفریقای جنوبی دارد که میتوان براحتی نیروی کار را بین آنها مبادله کرد.چرا که یک نیروی کار دایمی پالایشگاههار مذکور, در مدت زمان حدود دو سال, کار آموزی همراه با تجربه عملی را با آخرین سیستمهای آموزشی در پالایشگاه تهران, از آتشنشانی تا تراشکاری و حسابداری صنعتی را پشت سر گذاشته و بنا بر نیاز, در اندک زمان, در هر قسمت میتوانند بر کار مسلط شوند.
این بار آوری کار باعث میشود که بنابر نیاز تولید در حد اقل زمان و حد اکثر صرفه جویی و شدت کار, بر سپاه ذخیره نیروی کار افزوده گردد.
و بر این اساس است که وزیر نفت مدعی میشود که ما توانستیم در عرض چند سال گذشته با توجه به بار آوری بالای کاردر بخش صنعت نفت و پتروشیمی, حدود سی هزار نیروی کار را کم کنیم! یعنی بیکار کنیم.

فهرست

کمونیستهای انقلابی

http://www.k-en.com

  info@k-en.com

صفحه اول
Aab va hava