کمونیسم, علم شرایط رهایی پرولتاریاست
اجرای عمل آزادسازی جهان, رسالت تاریخی پرولتاریاست

رابطۀ من با پیرامونم، آگاهی من است


بیکاری و کارزنان و کودکان

ارزش نیروی کار به ارزش مقدار معینی از وسایل زندگی تحویل میگردد. بنابرین با تغییر ارزش این وسایل زندگی, یعنی مقدار زمان کاری که برای تولید آنها لازم است, ارزش نیروی کار نیز تغییر میکند.
تا ان حد که ماشین نیروی عضلانی را زاید میسازد, خود وسیله ای برای استفاده از کارگرانی میشود که اعضای بدن آنها دارای نرمش بیشتری است بهمین جهت کار زنان و کودکان نخستین شعار استفاده سرمایه داری از ماشین بود.
 از طرف دیگر, ارزش نیروی کار نه تنها از روی زمان کاری, که برای معاش انفرادی یک کارگر بزرگسال لازم است, معین میشود بلکه منوط به زمان کاری نیز هست که برای نگهداری خانواده کارگر ضروریست.
لذا سرمایه بدنبال استخدام  نیروی کاریست که اولا از انعطاف بدنی و انرژی بالایی برخوردار باشد و دوما متاهل نبوده و از سن کاری پایینی برخوردار باشد.

آمارنشان میدهد که  اشتغال زنان در سال ۱۳۷۵، ۱/۱۲ درصد است که در سال ۱۳۸۴ به ۲۴/۱۴ درصد افزايش يافته و پيش بيني ميشود در سالهاي ۱۳۸۵ به ۷۶/۱۶ درصد برسد،
دلایل رشد و افزایش درصد حضور زنان در بازار كار ایران را میتوان وضع معيشتي خانواده و خراب شدن وضع image010اقتصادي، ازدياد زنان تحصيل كرده و تمايل به استقلال فردي، بالا رفتن سن ازدواج در دهه اخير و افزايش طلاق و همچنين جنگ و كشته شدن بسياری از مردان در جنگ ۸ ساله عنوان کرد. اين دلايل زنان را وادار كرده كه مشاركت فعال تري در عرصه ي كار و اجتماع داشته باشند.
۳۶/۷۲ درصد زنان شاغل در وزارت آموزش و پرورش، ۶/۱۶ درصد در وزارت بهداشت و ۱۱ درصد در ساير وزارتخانه ها. و اين که زنان از تنوع شغلي برخوردار نيستند.
در گزارش توسعه انساني سازمان ملل ميزان حضور زنان ايراني در بخش هاي مختلف اقتصادي اعم از كشاورزي، صنعت و خدمات ۳۰ درصد اعلام شده است
خانواده‌هايی که ميزان هزينه ماهانه آنها زير ۷۵ هزار تومان بوده بالاترين ميزان خشونت را تجربه کرده‌اند و آنها که بين ۲۲۶ تا ۳۰۰ هزار تومان هزينه داشته‌اند، کمترين خشونت را. حال در نظر بگیریم خانواده ای را که دستش از کلیه وسایل معیشت کوتاه  و بیکار است؟

در فلیپین حدود هفت میلیون زن برای کار خانگی و صنعت تفریح و سرگرمی به خارج از کشور میروند و منبع اصلی کسب درآمدارزی برای مملکت و در آ مد  برای خانواده هایشان هستند

كودكان كار

بيش از ۲۱۰ ميليون كودك كار در سرتا سر جهان به صورت تمام وقت در بخش هاي مختلف از جمله كشاورزي , استخراج معدن و بخشهاي نظامي, برده وار كار مي كنند كه بيشتر اين جمعيت را دختران زير ۱۶ سال تشكيل میدهد.
بعنوان مثال:۵۰۰ هزار كودك كار در هند، ۲۰۰ تا ۵۰۰ هزار در چين، ۲۰۰ هزار در تايلند و براساس آمارها،
۳۸۰ هزار كودك ۱۰تا ۱۴ ساله در سراسر كشور ایران كار ثابت دارند و حدود ۳۷۰ هزار كودك در همين سن به عنوان كارگر فصلى مشغول به كارند.
آمار رسمی همچنین نشان میدهد که ۱۲۷ میلیون کودک در آسیا, ۴۸ میلیون نفر در آفریقا, ۱۷/۴ میلیون کودک در آمریکای لاتین,۵/۴ میلیون در کشورهای عربی و ۴/۲ میلیون درکشورهای اروپای شرقی مشغول کار هستند
از آن جا كه اين ها نمى توانند مانند بزرگسالان از حقوق خود دفاع كنند و كسى نيز از آنها حمايت نمى كند, بيشتر مورد بهره كشى و اذيت و آزار والدين و كارفرمايان قرار مى گيرند. براساس اعلام سازمان جهانى كار ۶۴۲ ميليون كودك در جهان مشغول به كار هستند كه يك سوم آنان به خودفروشى و تجارت مواد مخدر و ۶۰۱ ميليون نفر ديگر به كارهاى قابل تحمل و تقريباً سبك اشتغال دارند.
بيش از ۸۰ درصد كارگران فصلي كوره‌‏ پزخانه‌‏ها را كودكاني در سنين ۷ تا ۱۵ سال تشكيل مي‌‏دهند كه تقريبا 6 ماه سال را به كار مشغولند
قابل توجه است که مدير کل دفتر امور آسيب ديدگان اجتماعي سازمان بهزيستي ایران میگوید پنجاه درصد کودکان خياباني پس از ساماندهي، دوباره به خيابانها بازمي گردند
مسئولان پاكستانى پس از بررسى هاى مختلف بر وضعيت كودكان آسياى جنوبى اعلام كردند: حدود ۴۰ هزار نفر كودك از كشورهاى پاكستان، هند، بنگلادش و كامبوج به كشورهاى عربى براى كار قاچاق مى شوند.
تعدادى از اين كودكان بين چهار تا شش سال هستند

لازم به ذکر است که سقف مستمري پرداختي به خانواده هاي کودکان خياباني و کار تحت پوشش سازمان بهزيستي ٣٠ هزار تومان است.

 استفاده از کار بیکاران بصورت مجانی

در کشور های اروپایی که حقوق بیکاری پرداخت میگردد, بیکاران و بازنشستگان, بصورت رایگان و تنها در ازای دریافت هزینه رفت و آمد به محل کار که این مبلغ در هلند حدود ۲۵ ارو است مجانی در موسسات اجتماعی مشغول بکار میشوند و بعنوان مثال در یک موسسه پناهندگی که حدود ۸۰ نفر کار میکنند, تنها ۴ نفر شغل ثابت دارند و ۷۶ نفر مجانی کار میکنند.

بیکاری و مهاجرت و پناهندگی

در پاسخگویی به نیاز های سرمایه وبهره وری بهینه در فرآیند تولید و ارزش افزایی سرمایه, مهاجرت و پناهندگی, شرایطی را بوجود می آورند که سرمایه میتواند بهتر از نیروی کار ارزان و بهره وری بالا استفاده کند.
مهاجرت و پناهندگی, میتواند بصورت محلی, منطقه ای, و یا قاره ای و همچنین موقت و یا دائمی باشد.
پناهندگی که تابع بروز جنگها و برخوردهای سیاسی است, شرایطی را بوجود می آورند که به بهترین و ارزانترین شکل موجود, بخشی از نیروی کار پناهنده را به خدمت امور خدماتی که دیگر شهروندان کشور میزبان تمایل به انجام آن را ندارند, بکارمیگیرند و بخش دیگر, با بیکار سرگردان و معلق در کار روزانه میشوند.
از آنجایی که نیروی مهاجر وپناهنده, مناسب ترین و ارزان ترین شرایط را در رابطه با تولید و ارزش افزایی سرمایه در کشور میزبان بوجود می آورد,بخشی از نیروی کار کشور میزبان در این رقابت, کنار گذاشته میشود و به صف بیکاران میپیوندد.
قوانین بن المللی هم, نه در دفاع از پناهنده, که واقع در بوجود آوردن شرایط مناسب رشد سرمایه وضع میگردند که یکی از نمونه های بند زیر است: 
براساس‏ كنوانسيون ۱۹۵۱ سازمان ملل در مورد رسيدگى به مسايل و مشكلات پناهندگان، پناهنده به كسى اطلاق مى‌شود كه به علت ترس‏ از آزار و شكنجه و به دلايل ناشى از كشمكش‏هاى نژادى، مذهبى، ملى، عقايد سياسى و يا عضويت در يك سازمان اجتماعى خاص‏ از كشور خود گريخته و نمى‌تواند يا نمى‌خواهد به آن‌جا باز گردد.
يعنى مكان جديدى كه در آن‌جا به سهولت از حقوق سياسى، اجتماعى، اقتصادى و انسانى برخوردار گردد.
 اصلاحات ارضی در زمان رژیم شاه در سال ۱۳۴۲, شرایطی رابوجود آورد که بخش اعظمی از روستائیان, نه توان اداره زمینهای نامرغوب را داشتند ونه  شرایط قبلی را که بتوانند در مزرعه ارباب بکار ادامه دهند, بناچاربا مهاجرت به شهرها, به نیاز نیروی کار در قبال سازماندهی نوین صنعتی کشورپاسخ مثبت دادند.
با توجه به آمار میتوان نقش مهاجرت و پناهندگی را در رابطه با بیکاری مورد بررسی قرار داد. در زیر ما تنها به یکی, دو مورد اشاره میکنیم, چرا که مشت, نمونه خروار است.
هر سال ۱۵۰ تا ۱۸۰ هزار ايراني با تحصيلات دانشگاهي در جستجوي شرايط بهتر براي زندگي از ايران خارج مي‌شوند ، بدين ترتيب اين كشور به همراه سه كشور كره جنوبی, فيليپين و چين تايپه در رديف نخستين كشورهاي دنيا از نظر فرار مغزها قرار گرفته است
قط ۲ نفر از ۹۶ دانشجوي اعزامي به خارج از كشور برمي گردند.
مهمترین عوامل در فرار مغزها از ایران, نبودن شرایط مساعد برای جوانان و بیکاریست.
مديركل اشتغال اتباع خارجي وزارت كاردر تاریخ : ۱۲/۲/۴۸  میگوید‌٨٠٠ هزار تبعه خارجي سالانه ‌‌٣/١ مييارد دلار حقوق مي‌گيرند  این یعنی هر کارگر ماهانه ١٠٨ هزار تومان دستمزد میگیرد. این متوسط دستمزد است یعنی تعدادی از آنها بسیار کمتر از این مقدار دریافت میکنند. آنهم معمولا با شاق ترین کارها، با بیحقوقی بیشتر و شرایط کار سخت تر
به گزارش سازمان بين المللي كار، حداقل دستمزد ماهانه كارگران بخش خصوصي ايران ۱۲۰ دلار است كه پنجمين دستمزد پايين در سطح خاورميانه است.

image012
آقای دو ويلپن شخصا اظهار کرده که بيکاری، در ميان صدها مشکل ديگر، در حومه شهرها در فرانسه, بيش از چهل درصد، يعنی چهار برابر ميانگين ملی در فرانسه است.
نخست وزير به شواهدی اشاره کرده حاکی از آن که کارفرمايان فرانسوی به صورت رايج درخواست های کاری عرب ها و آفريقايی تباران را بدون رسيدگی رد می کنند.

فهرست

کمونیستهای انقلابی

http://www.k-en.com

  info@k-en.com

صفحه اول
Aab va hava