سوسیالیسم
کمونیسم, علم شرایط رهایی پرولتاریاست
اجرای عمل آزادسازی جهان, رسالت تاریخی پرولتاریاست

رابطۀ من با پیرامونم، آگاهی من است

شورشیان لیبی سیاه پوستان را در قفس حبس کرده اند
Normal 0 21 false false false FR X-NONE AR-SA MicrosoftInternetExplorer4

یک ویدئوی شوک آور در انترنت منتشر شد که شورشیان لیبی نشان می دهد که در حال شکنجۀ گروهی از آفریقایی ها هستند. افرادی را داخل یک قفس نظیر قفس حیوانات در باغ وحش، با دست هایی که از پشت بسته اند، حبس کرده اند. آنها را مجبور کرده اند که قطعه ای از پرچم قدیمی لیبی را در دهانشان ببلعند.

«پرچم را بخور، سگ. صبر کن سگ، صبر کن. خدا بزرگ است»، این جمله از پشت دوربین شنیده می شود. این فیلم در هفتۀ گذشته در یوتوب در

LiveLeak.com

 منتشر شد.

شکنجه گرها را می بینیم که سیاه پوستان اسیر را با پارچه های سبزی که هنوز در دهانشان دارند، برخیزند و آنها را مجبور می کند ا زجا بپرند.

تعدادی از افراد نیز در بیرون قفس در حال تماشای این صحنه شقاوت آمیز هستند.

پس از مرگ معمر قذافی، صدها کارگر مهاجر کشورهای همسایه به اسارت مبارزانی در آمدند که طرفدار دولت موقت بودند.

آنها سیاه پوستان را به هم کاری و مزدوری برای رهبر فقید متهم می دانند. طی جنگ در سال گذشته برای سرنگونی قذافی، گروه مدافعان حقوق بشر در سازمان عفو بین الملل اعلام کردند که « مهاجران آفریقای جنوبی و پناهندگان قربانی تبعیض و خشونت هستند. دوناتلا رورا مشاور اصلی در مدیریت بحران در سازمان عفو بین الملل اعلام کرد که :  «در آغاز بحران، تبلیغات اغراق آمیز و بی پایه و اساسی شنیده می شد که مقامات بالای شورای ملی موقت به شکل گسترده مسئول انتشار آن هستند »

تعدادی از مهاجران سیاه پوست موفق شدند که به کشورهای همسایه مانند مالی و نیجریه فرارکنند، ولی بیش از 5000 نفر از آنها به اسارت درآمده اند. به گزارش الجزیره که در ماه سپتامبر منتشر شد، مهاجرانی که موفق به فرار نشده اند، به اسارت درآمده و قربانی انتقام مبارزان ضد رژیم قذافی شده اند.

 پیش از این که لیبی دچار بحران شود، بیش از یک میلیون آفریقایی در لیبی کار می کردند. بسیاری از آنها به حرفۀ خدمتکاری، و یا کارگر ساختمان، رفته گری و یا به حرفه های کم درآمد اشتغال داشته اند.

تحقیقات حقوق بشر شورشیان لیبی را به پاک سازی قومی در لیبی متهم می دانسته است، به ویژه در شهر تاورغا.

پانوشت مترجم

در نگاه اوّل با دوستان ایالات متحده و فرانسه و کشورهایی عضو ناتو و شیوه های آنها آشنا می شویم، و سپس می بینیم که همین طرفداران حقوق بشر که خودشان تا دیروز یک پای ثابت این جنگ ضد انسانی بودند، امروز چگونه از «قربانیانی» که دیروز مدافعان آنها بودند حرف می زنند. «قربانیان» یعنی القاعده و مبارزان مسلح مسلمان شاخۀ لیبی از شبکۀ القاعده و از دوستان صمیمی نیکلا سرکوزی و الله کبر...و الاهۀ شقاوت هلاری کلینتون و تمام نیروهای ویژۀ ناتو = «بهار عرب».

 مبادا که نقش آتش بیار این طرفدران حقوق بشر را در ابتدای جنگ علیه لیبی فراموش کنیم، و مبادا درنقش اصلی آنها به عنوان آتش بیاران جنگ فردا علیه بشریت تردید کنیم!

استراتژی امپراتوری واقعا جنگ پی در پی است. لیبی در آتش جنگ دیگری گرفتار خواهد آمد. پیروزمندان ظاهری امروز، بهانه و قربانیان جنگ فردا خواهند بود. و این دور باطل هم چنان ادامه خواهد داشت.

تنها راه رهایی نظام سرمایه داری همین است : جنگ مسلحانه و کشتار مردم بی گناه، بمباران کودکانی که دیگر آفتاب فردا را نخواهند دید، و نقض تمام قوانین بین المللی.

کمونیست ها کی به راه خواهند افتاد؟

زمین خوابشان را دیده است.کمونیستهای انقلابی

http://www.k-en.com

  info@k-en.com

صفحه اول
آمار لحظه به لحظه جهان
Aab va hava