کمونیسم, علم شرایط رهایی پرولتاریاست
اجرای عمل آزادسازی جهان, رسالت تاریخی پرولتاریاست

رابطۀ من با پیرامونم، آگاهی من است

عقب ماندگی و مذهب -جنایت علیه بشریت - صحنه قتل یک دختر بچه -کردستان عراق

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

برای دیدن این فیلم از اینترنت فایر فاکس استفاده کنید - فلاش پلیر را از اینجا دانلود کنید: دانلود

عکسهای دختر 16 ساله عراقی که توسط خانواده اش سنگسار شد
 
 
 
به مناسبت اعدام عاملان این جنایت

“دعا خلیل اسود ” نوجوان ۱۷ ساله کرد عراقی ، به جرم عاشقی و با نام غیرت ، با حیوانی‌ترین شکل به قتل رسید ( گزارش یک جنایت )

در ۷ آوریل ٢۰۰۷ در کردستان عراق جنایتی غیر قابل تصور و وحشیانه اتفاق افتاد. خبر بیست روز بعد از حادثه، زمانی در جهان انعکاس یافت که چند صحنه از فاجعه بصورت فیلمی که با یک تلفن همراه گرفته شده بود پخش شد. Asuda، سازمان مبارزه با خشونت علیه زنان در بیانیه اش در تاریخ ٢۶ آوریل برای اولین بار خبر را به گوش جهانیان رساند. WADI هم یک سازمان کمک به کردستان عراق، که مقرش در اطریش است و سازمان عفو بین الملل در ٢٧ آوریل خبر را انتشار دادند. شبکه تلویزیونی ” ‪ “ CNN ‬در دو مرحله اقدام به پخش فیلم این جنایت که توسط تلفن همراه تصویر برداری شده نمود . و سایت یاهو در قسمت کلیپ های ویدویی این جنایت را به نمایش گذاشت . .

به گزارش خبرنگار سایت پزشکان بدون مرز، دعا خلیل اسود نوجوان ۱۷ ساله از فرقه ایزدی یا یزیدی، که به جرم دوست داشتن یک پسر عرب سنی از طرف اطرافیان و جوانان متعلق به فرقه یزیدی سنگسار شد . (در این فرقه عاشق جوانی مسلمان شدن گناهی نابخشودنی است. جرمی که جز مرگ تاوانی ندارد. ) این واقعه در مرکز شهر موصل و یا شهر بشیقه در کردستان عراق و با حضور عده زیادی از جمله پلیس محلی اتفاق افتاد. گویی در این جامعه نیرو و یا افرادی نبودند که دعای نوجوان را از زیر دست مشتی متعصب و جانی خلاص کنند. در حالی که چندین نفر با تلفن همراه از این واقعه فیلم و عکس می گرفتند٬ تعدادی با سر و صدا و داد و فریاد او را سنگسار کردند.

اما آنچه اتفاق افتاد سنگسار نبود، بلکه حیوانی ترین عملی بود که می توانست توسط انسان انجام شود.

دعا دختر ۱۷ ساله کرد در وسط میدان به وسیله افرادی با لگد ، سنگ و بتون مورد حمله قرار گرفت متاسفانه خانواده و بستگان دعا در جلوی صف بودند. غم انگیز تر از همه آن بود که تعدادی جوان نیز از این فرصت استفاده کردند و به برهنه کردن این نوجوان ۱۷ ساله پرداختند و دعای نوجوان در میان لگد ها و ضربات مرگبار اطرافیان به پوشاندن بدن برهنه خود می پرداخت . جرم این نوجوان ۱۷ ساله فقط عاشقی بود .

 

ماجرا چگونه اتفاق افتاد:

دعا به خاطر عشق به جوان عرب مسلمان می‌شود. حتی به شوق دیدن معشوق از روستا فرار می کند. اما جوان عرب دعا را نمی‌پذیرد.

دعا سرافکنده باز می گردد. اما به کجا ؟؟!! دعا جایی را برای رفتن ندارد. می داند که گناه غیر قابل بخششی مرتکب شده و بازگشتش به روستا برایش چیزی به جز پایانی سیاه نخواهد داشت. ولی دعا باز می گردد. شاید از گناهش بگذرند. دعا برای نجات جانش به نیروهای پلیس عراق در شهر پناه می برد تا شاید آنها بتوانند از آتش تعصب کور نجاتش دهند.اما پلیس به جای حفاظت از جان دعا، او را برای حیوانی‌ترین رسم انسان، به قبیله اش تحویل می‌دهد. فردی از قبیله‌اش دعا را ۵ روز پناه می‌دهد. اما مردان قبیله اش مَردند. متعصبند. دعا عاشق جوان عرب مسلمان شده، او را باید سنگسار کرد. مردان خانواده‌اش دعا را از خانه بیرون می‌کشند.

روز مراسم فرا می رسد. هفتم آوریل ۲۰۰۷، دعا را با لباس گرمکن قرمز روی زمین می‌اندازند.

۹مرد برای سنگ سار- سنگ سار نه، لگد سار – آماده اند. صدها مرد هم برای تماشا ایستاده اند.

دعا روی زمین افتاده است. پایین تنه‌اش را برای تحقیر، برهنه می‌کنند و با سنگ و لگد بر جان نحیفش می‌کوبند.

مراسم سنگسار دعا در حالی انجام می‌شود که سه مرد پلیس عراقی با لباس نظامی ایستاده‌اند و این صحنه جنایتکارانه را تماشا می‌کنند.

دعای ۱۷ ساله زیر دست و پای مردان خانواده‌اش لگد مال می شود. با دو دست صورتش را می‌پوشاد تا سنگ و لگد بر صورتش فرود نیاید. نیم ساعت است و هنوز دعا نفس می‌کشد. دستانش تکان می‌خورند.

 

سنگسار در افغانستان

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player


واقعن که وحشتناک است. برای من خیلی وحشتناک است. می دانید چرا؟ چون، من اولین ترجمه با ارزش خودم را در 8 مارس 1988 با ترجمه مطلبی یعنی گزارشی که چند روزنامه نگار شجاع زن سوئدی به افغانستان تحت سیطره حکومت ظالمانه و جنایتکارانه طالبان که با یاری همین دولت های امپریالیستی به اصطلاح برخی ها با فرهنگ مترقی، دموکرات، مدرن، ضد اسلام سیاسی ضد دیکتاتوری و... و دینارها و دلارهای دولت باز هم دوست همین دولت ها یعنی عربستان که زنان را در خیابان با شمشیر سر می برد و پلیس امنیتی پاکستان و آموزش سازمان سیا سر کار آمده بود، رفته و تهیه کرده بودند، انجام دادم. این ترجمه در دو شماره نشریه پوشه به سر دبیری سیاوش مدرسی چاپ و انتشار شد، چون در آن زمان من هم با حزب کمونیست کارگری ایران هنوز فعالیت می کردم. در آن مطلب سرگذشت و شرح حال یک زن وجود دارد که به چنین جرمی بعنوان اولین زن، در میدان ورزشی کابل سنگسار می گردد و بعد از پشت سر بوسیله کلانشینکُف به رگبار بسته می شود. نمی دانید آن هفته ای که من چنین ترجمه ای انجام دادم، چه دردی کشیدم که همین الآن نیز بغض گلویم گرفته و اشک در چشمانم حلقه زده است و قلبم در هم فشرده است. فقط باید گفت مرگ از آن سیستم و نظمی باد که چنین جانیانی را پرورش داده و برای حفظ خویش لازم دارد، دوستان و رفقای عزیزم.
از كسانى كه داراى أعصاب ضعيف مى باشند خواهش مى شود از ديدن اين فيلم خودارى كنند،اجراى عمل وحشيانه سنگسار يك زن و مرد جوان افغان توسط طالبان در افغانستان ١٨+

زمانى كه از چنين اعمال وحشيانه و ضد بشرى كه پست ترين موجودات نيز ان را انجام نمى دهند انتقاد مى شود مومنين به اين دين دهان انتقاد باز كرده و با سخنان سخيف و استدلال هاى خنده اور و مضحك كه حتى كودكان امروزى به انان مى خندند سعى در توجيه و موجه نشان دادن اين جنايت مى شوند و تا حد توان با جهل خود باعث فريب و به چاه انداختن اطرافيان خود مى شوند..!!!

حمید قربانی


 

کمونیستهای انقلابی

http://www.k-en.com

  info@k-en.com

صفحه اول
Aab va hava