سوسیالیسم
کمونیسم, علم شرایط رهایی پرولتاریاست
اجرای عمل آزادسازی جهان, رسالت تاریخی پرولتاریاست

رابطۀ من با پیرامونم، آگاهی من است

خودسوزی مردی در اسرائیل در اعتراض به شرایط اقتصادی - ۱۵-۷-۲۰۱۲

Voor het weergeven van de inhoud op deze pagina is een nieuwe versie van Adobe Flash Player vereist.

Adobe Flash Player ophalen


تظاهرات صدها اسراییلی در تل آویو به خشونت گرایید - ۲۴-۶-۲۰۱۲

Voor het weergeven van de inhoud op deze pagina is een nieuwe versie van Adobe Flash Player vereist.

Adobe Flash Player ophalen
منطقه

خودسوزی تظاهرکننده اسرائیلی در جریان راهپیمایی اعتراضی

یک سال پس از آغاز تظاهرات اعتراضی به اوضاع اجتماعی در اسرائیل، این کشور بار دیگر شاهد راهپیمایی‌های گسترده در شهرهای مختلف بود. در جریان تظاهرات شامگاه شنبه مردی در تل آویو خود را آتش زد.

شامگاه شنبه (۱۴ ژوئیه) بار دیگر هزاران تن از شهروندان اسرائیل در اعتراض به سیاست‌های دولت در ارتباط با اوضاع اجتماعی در شهرهای گوناگون این کشور از جمله تل آویو، حیفا، اورشلیم و بشووع به خیابان‌ها رفتند.

آنان در این راهپیمایی‌های اعتراضی همان شعاری را سر دادند که در در تظاهرات گسترده‌ی یک سال پیش نیز بر سر زبان‌ها بود: «مردم خواستار عدالت اجتماعی هستند». طبق اعلام پلیس، حدود دو هزار نفر در دو راهپیمایی در تل آویو شرکت کردند. این در حالی است که به گفته‌ی برگزارکنندگان، شمار شرکت‌کنندگان به مراتب بیشتر بوده است.

تلاش مردم برای نجات دادن زنی که اقدام به خودسوزی کرده بود

تلاش مردم برای نجات دادن زنی که اقدام به خودسوزی کرده بود

از رویدادهای تکان‌دهنده‌ی اعتراضات در تل‌آویو، اقدام یک تظاهرکننده به خودسوزی بود. به گفته‌ی پلیس، این فرد در حین تظاهرات خود را به مایعی سوختی آغشته کرده و خود را آتش زد. در گزارش‌های شبکه تلویزیونی "کانال ۱۰" اسرائیل، می‌شد مشاهده کرد که چگونه دیگر تظاهرکنندگان می‌کوشند شعله‌ها را با کمک آب و لباس‌های خود خاموش کنند.

گفته می‌شود که این مرد ۴۰ ساله پیش از آنکه خود را آتش بزند، کپی‌های نامه‌ای را در خیابان پخش کرده است. طبق گزارش سایت خبری Ynet، نگارنده‌ی این نامه، بنیامین نتانیاهو نخست وزیر و یووال اشتاینیتز وزیر دارایی اسرائیل را مسئول "تحقیر پیگیر" اسرائیلی‌ها دانسته است.

"وعده‌های عملی‌نشده دولت اسرائیل"

جنبش اعتراضی در اسرائیل در ژوئیه سال گذشته با برپایی چادرهایی در بلوار "روتشیلد" در تل آویو آغاز شد که در آن فروشگاه‌های مجلل و گران‌قیمت قرار دارند.

کمونیستهای انقلابی

http://www.k-en.com

  info@k-en.com

صفحه اول
آمار لحظه به لحظه جهان
Aab va hava